Math and English Classes One-on-One Grades K-5

$240 per month. This is only $30 per lesson with 8 lessons on average per month. You get a personalized plan with a live teacher to guide your child in learning new math and English skills. Plus homework for added practice.

$480 per month. This is only $30 per lesson with 16 lessons on average per month. You get a personalized plan with a live teacher to guide your child in learning new math and English skills. Plus homework for added practice.

$480 per month. This is only $30 per lesson with 16 lessons on average per month. You get a personalized plan with a live teacher to guide your child in learning new math and English skills. Plus homework for added practice.

$960 per month. This is only $30 per lesson with 32 lessons on average per month. You get a personalized plan with a live teacher to guide your child in learning new math and English skills. Plus homework for added practice.